Home

Ramush haradinaj lajme

Ramush Haradinaj schickt seine Frau als - lajme

LAJME.mk. Suche . Suche. Kopfzeile; Albanien; Kosova; Nachrichten; Welt; Leben; Gesundheit; Sport; neugierig; Showgeschäft; Andere; Zuhause. Kosova . Ramush Haradinaj schickt seine Frau als Diplomatin aus dem Kosovo. Ramush Haradinaj schickt seine Frau als Diplomatin aus dem Kosovo. 07/10/2020. Nachrichten. Eksponentë dhe familjarë të partisë e cila udhëheq Ministrinë e Punëve të. Ramush Haradinaj [ ɾamuʃ ˌhaɾaˈdiːnaj] (* 3. Juli 1968 in Gllogjan bei Dečani, SFR Jugoslawien) ist ein kosovarischer Politiker (AAK). Während des Kosovokrieges war Haradinaj Unterkommandant der paramilitärischen Organisation UÇK. Vom 9 Tani jam i lirë. Është refuzuar kërkesa për ekstradimin tim në Serbi. Shpresoj që do të kthehem sot në Kosovë. Tani do të shkoj për të marrë pasaportën në Strasburg, pasi ka ende disa procedura të vogla. Për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj kjo është fitore e të gjithë shqiptarëve. Gjykata franceze e Kolmarit e [ Lajmet e fundit nga vendi dhe bota. Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur ekskluzivisht në 'Info Magazine' të Klan Kosovës, nga Colmari i Francës, nga ku. Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka përgënjeshtruar raportimet se ai do të marrë postin e zëvendëskryeministrit, në një koalicion eventual me Partinë Demokratike të Kosovës. Ai ka mohuar se ka folur për diçka të tillë me kryeministrin Hashim Thaçi, ndërsa ka përsëritur qëndrimin e tij të mëhershëm, se e do udhëheqjen

Lajme Archives - Indeksonline

Ramush Haradinaj - Wikipedi

Ramush Haradinaj, i lirë Lajme

Ramush Haradinaj (Albanian pronunciation: [ɾamuʃ haɾadinaj]; born 3 July 1968) is a Kosovar politician, leader of the AAK party, and was the 3rd Prime Minister of Kosovo. He is a former officer and leader of the Kosovo Liberation Army (KLA), and previously served as Prime Minister of Kosovo between 2004 and 2005.. Following the dissolution of Yugoslavia Haradinaj was the KLA's commander for. Lajme / Kosovë Haradinaj: Spektakli dashakeq me dosjet e Speciales. 20.09.2020 • 08:23 . Linku i lajmit u kopjua. Linku i lajmit u kopjua. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shprehur shqetësimin lidhur me zhvillimet e fundit që kanë të bëjnë me dosjet e Gjykatës Speciale, të cilat po dorëzohen në OVL të UÇK. Haradinaj, përmes një postimi. Ne Dosja AL do te gjeni lajme me te fundit rreth ' ramush haradinaj '. Cdo aktivitet nga ' ramush haradinaj ' publikohet i pari dhe ne kohe reale Lajme. Shqipëri Maqedoni; Sport. Futboll Basketboll Sporte tjera; Op/Ed. Shkurt e Shqip Arte; Roze. Muzike TV/Film Yjet AutoTech; Shneta. Keshilla Shneta tjera Ushqimi/Dieta; Te tjera; Lajme; Sport ; Op/Ed; Roze; Shneta; Te tjera; Te infektuar: 14.763; Sheruar: 11.784; Vdekur: 601; t7 live Kosovë; Shqiperi; Maqedoni; English; Lajme Gazeta Express 16/09/2020 10:20. Me i fundit. Rrahu fëmij Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj pret që shumë shpejt të ndërtohen institucionet e reja të dala nga zgjedhjet e 6 tetorit. Ai ka përshëndetur idenë e Vetëvendosjes dhe LDK-së, për zvogëlimin e numrit të ministrive, por ka këshilluar Kurtin që të ketë kujdes me Listën Serbe. Haradinaj në një intervistë për EkonomiaOnline ka folur, për qeverinë e re, dialogun me.

Në media sot u raportua se Daut e Ramush Haradinaj, në polici ishin lajmëruar nga një mjeke kujdestare, e cila kishte pasur në trajtim viktimën. Siç kanë thënë nga Policia e Kosovës në një përgjigje dhënë lajmi.net, rasti në fjalë dyshohet se ka ndodhur më 22 qershor të këtij viti, në rrugën Dëshmorët e Kombit në Prishtinë Lajme Ramush Haradinaj: Mund ta shqyrtoj ofertën për President, ndarja është evituar. 07/13/2020 22:17 nga: Gazeta Blic. Ndarja ; President; Ramush Haradinaj; Ish-kryeministri i Kosovës, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se sa u përket krimeve që janë bërë në Kosovë pas luftës, ato 'nuk janë më akuza ndaj UÇK-së, janë ndaj individëve'. Ai tha se çështja e ndarjes. Ramush e Nasim Haradinaj përveç luftës, nuk ndajnë as partinë por as qëndrimet rreth dosjeve të publikuara e që supozohen të jenë të Gjykatës Speciale, në Hagë. Përderisa kryetari i OVL të UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka ndarë me gazetarët vëllimin e tretë të dosjeve që supozohen të jenë të Gjykatës Speciale në Hagë, ish-kryeministri Ramush [

Meliza Haradinaj e uron Ramushin me këto fjalë pas

Ramush Haradinaj Lajme

Ramush Haradinaj, nis vikendin me një vrap 13 qershor 2020 - 11:45 Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka disa ditë që s'është bërë i gjallë për zhvillimet politike në vend Lajme Kërkesa e Ramush Haradinajt për ndërkombëtarët, pas aksionit në zyret e OVL UÇK-së. 09/25/2020 13:59 nga: Y I. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka theksuar se publikimi i dosjeve të Gjykatës Speciale ka qenë i gabuar dhe do ta dëmtojë më shumë shtetin tonë dhe të akuzuarit. Ai thekson se tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë.

Ramush Haradinaj: O kryeministër, o s'bëhet! - Lajme

Ramush Haradinaj ka treguar se a pret aktakuzë nga Gjykata Speciale. Ish-kryeministri Ramush Haradinaj është deklaruar nëse mund të jetë në mesin e personave të akuzuar nga Gjykata Speciale. Kjo e fundit ka publikuar propozim-aktakuzën ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK-së Kadri Veseli dhe nëntë personave të tjerë për kinse kr.ime lufte në Kosovë Ish-kryeministri i Kosovës, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se sa u përket krimeve që janë bërë në Kosovë pas luftës, ato 'nuk janë më akuza ndaj UÇK-së, janë ndaj individëve'. Ai tha se çështja e ndarjes së Kosovës është mbyllur, pasi askush nuk ishte i zoti të siguronte ndarjen. I pyetur nëse do e merrte në konsideratë një propozim për t'u bërë pre Ne te njëjtën linje shefi i diplomacisë shqiptare Ditmir Bushati e ka cilësuar te dënueshëm ndalimin e Ramush Haradinajt duke kërkuar nga autoritetet franceze qartësim te situatës. Edhe opozita ka reaguar kundër ndalimit te Ramush Haradinajt. Partia Demokratike u ka bere thirrje autoriteteve franceze të sqarojnë sa më parë situatën, duke theksuar se procedura të tilla. Ramush Haradinaj mbërrin në Rinas: Ishte një lojë e pisët - Top Channel Albania - News - Lajme. Top Channel Albania. 2:10 Haga e Ramush Haradinaj - Top Channel Albania - News - Lajme. Top Channel Albania. 1:48. Lubjanë, ndalohet Ramush Haradinaj - Top Channel Albania - News - Lajme. Top Channel Albania. 1:22. Haradinaj: E pakonceptueshme Europa e lirë, pa shqiptarët - Top Channel.

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar, pasi dje në Prishtinë u dogj flamuri grek nga tifozët e Gjilanit. Derisa ekipi grek APOEL Nicosia po luante me Gjilanin për raundin e parë kualifikues, janë publikuar pamje në sheshet e Prishtinës, duke u djegur flamuri i Greqisë. Haradinaj ka shkruar sot se respektimi i simboleve të popujve të tjerë është traditë e shqiptarëve. Ramush Haradinaj lindi më 3 korrik 1968 në Gllogjan, afër Deçanit. Është një politikan dhe ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). Prej datës 3 dhjetor 2004 deri më 8 mars 2005 ka qenë Kryeministër i Kosovës dhe që nga data 9 shtator 2017, është zgjedhur përsëri si Kryeministër i Republikës së Kosovës dhe shërbeu deri më 3 shkurt 2020 Regjisori Kujtim Gjonaj sjell në një dokumentar jetën e Ramush Haradinajt[gallery ids=180996,180997,180998]Një udhëtim që nis nga Gllogani, fshati shumë pranë Deçanit, për të vijuar më pas në krahinën e Dukagjinit, Shqipëri, më pas në kryeqytetet e Europës, tribunalin e Hagë

Lajme na ndiqni në: Ramush Haradinaj: Publikimi i dosjeve të Speciales ka qenë i gabuar Publiée par Ramush Haradinaj sur Vendredi 25 septembre 2020. Kujtojmë se sot gjatë ditës, policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ky aksion policor ka rezultuar me arrestimin e kryetarit të. Ramush Haradinaj refuzon takimin me kryeministrin Edi Rama, ja arsyeja. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka refuzuar takimin me kryeministrin Edi Rama, i cili ndodhet për një vizitë... 5. SHQIPERIA Në 'shënjestër' krerët e luftës së UÇK-së, shikoni ç'ndodh para parlamentit serb. Një pankartë e madhe me fytyra e krerëve të luftës së.

Jep dorëheqjen kryeministri Ramush Haradinaj - News, Lajme

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar letër urim nga presidenti i SHBA-ve, Donald Trump. Haradinaj ka thënë se marrëdhënia e Kosovës me ShBA' në, nuk është vetëm një raport bilateral ndërmjet dy vendeve, por është speciale dhe e përhershme. I nderuar të pranoj letër urimi për festat e fundvitit nga Presidenti i [ Paralajmërimi i Ramush Haradinajt: AAK nuk do të mbetet vetëm duke u ankuar, do të marrim një vendim për qeverinë Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar mundësinë e prishjes së koalicionit nëse kërkesat e AAK-në nuk merren parasysh Reagimi i Haradinajt. Kreu i AAK'së, Ramush Haradinaj thotë se ka marrë besimin nga AAK'ja që të jetë kandidat për President të Kosovës, ndërsa tregon se në mbledhjen e sotme të kryesisë është folur edhe për rikonfigurim të Qeverisë, derisa po spekulohet për përfshirjen e PDK'së në Qeveri Anita Haradinaj reagon pas lajmit se është rrahur nga Ramush Haradinaj 07/10/2020 | 11:36 E përditshmja Bota Sot duke u thirrur në burime të veta raportoi mbrëmë se moderatorja Anita Haradinaj është sulmuar fizikisht nga burri i saj, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe sipas raportimit të tyre moderatorja ka përfunduar në Emergjencë -Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit. 12/08/2020, 19:20 12/08/2020. Ramush Haradinaj deklaroi se do të shpallë kandidaturën për president, duke thënë se do të donte ta pasonte Thacin në detyrë. Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook shkruan se sot ka pasur një mbledhje me strukturat drejtuese të partisë së tij, ku janë diskutuar shumë zhvillime politike në.

Vrasja e Qerim Kelmendit, reagon Ramush Haradinaj - Gazeta

Të gjitha lajmet nga Ramush Haradinaj - KOHA

Lajme Ramush Haradinaj nesër mbledh kabinetin qeveritar. 19:43 / 28 Janar 2020. Facebook; Twitter; Ramush Haradinaj nesër mbledh kabinetin qeveritar. Facebook; Twitter; WhatsApp; Të fundit . Lajme Qeveria Hoti mblidhet nesër me mëngjes; Sport Mane e lë prapa Ronaldon; Lajme Pacolli komenton vizitën e Grenell në Kosovë; Lajme Rënie drastike e natalitetit në Kosovë; Vip/Kultura. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , Ramush Haradinaj, nga oborri i Kuvendit të Kosovës, ka deklaruar se tani çdo gjë është e gatshme për tu mbajtur seanca për votimin e qeverisë së re dhe se janë pajtuar me partnerin e tyre LDK-në që partisë së Haradianajt ti takojnë katër ministri dhe zëvendëskryeministri i [

Ramush Haradinaj. Biografia. Facebook Twitter LinkedIn Email. BALLINA; AAK; KRYETARI; QEVERISJA LOKALE; BËHU AAK; LAJME; DEGËT E AAK; VEGËZAT; TË FUNDIT Haradinaj: Tash duhet ta fitojmë luftën për vende të reja të punës dhe zhvillim ekonomik; Haradinaj: Kosovau udhëhoq gabimisht nga 2008-a, e kthyem në rrugë të drejtë me miqtë ndërkombëtarë; Haradinaj tregon për çka i. Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj iu përgjigj menjëherë akuzave të kryeministrit Rama, duke theksuar se është i frustruar ndaj tij për shkak... Lexo më tepër 1/03/2020 - 12:15 p Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka folur rreth rolit të tij në procesin kur në Uashington dhe Bruksel do të mbahen takimet e radhës të dialogut. Ai në Pressing të T7 ka thënë se nuk e ka frikën e amerikanëve sikur Albin Kurti sa ishte kryeministër, por droja e tij e vetme është mbrojtja e interesave të shtetit. Ndoshta është paran Ramush Haradinaj November 25, 2019 · Me shqetësim po i përcjell lajmet për tërmetet e njëpasnjëshme që goditën Shqipërinë dhe një pjesë të Kosovës gjatë natës

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së, ka thënë se ai ka dyshimet e veta që kryeministri në detyrë, Albin Kurti, është duke ndjekur disa skenare të rrezikshme. Ai ka thënë se nuk e di se cilat janë ato skenare, por sipas tij, ka disa shenja se diçka po ndodh, siç është deklarata e sotshme e kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtiri Paralajmërimi i Ramush Haradinajt: AAK nuk do të mbetet vetëm duke u ankuar, do të marrim një vendim për qeverinë Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar mundësinë e prishjes së koalicionit nëse kërkesat e AAK-në nuk merren parasysh.Haradinaj në Deba..

Plagoset me armë nipi i Ramush Haradinaj - Albeu

Në një mbledhje të strukturave të larta të saj, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shpallur kandidaturën e kryetarit të saj, Ramush Haradinaj, për president të Kosovës. Në mbledhjen e mbajtur sot, AAK ka diskutuar për zhvillimet politike dhe qeverisëse në vend. Sipas njoftimit të partisë, Këshilli Drejtues i AAK-së e ka autorizuar kryetarin Haradinaj [ Tubimi i Ramush Haradinajt me vetëm një qytetar me maskë . Xheneta Murtezaj. 15.7.2020 - 21:47. Në kohën kur qytetarët po gjobiten për mos vendosjen e maskave si masë mbrojtjese ndaj COVID-19, politikanët e vendit jo rrallë herë janë parë duke i respektuar masat. Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj në një vizitë sot në Marmull të Gjakovës. Ramush Haradinaj November 7 at 12:13 PM · Kadri Veseli, si një nga udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka luftuar kundër shtypjes dhe mizorive të Serbisë mbi popullin e Kosovës, si çdo luftëtar i lirisë, dhe do ta mbrojë pastërtinë e kësaj lufte me dinjitet Lajme; Covid-19; Ekonomi; ShowBiz; Opinione; Sport; Shëndetësi; Tech/Auto; Kuriozitete; English; Ramush Haradinaj merr mbështetje edhe nga Malisheva (FOTO) 14:13 | 2 Shkurt 2017 . Sot në Malishevë, organizuar nga shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së dhe Komuna e Malishevës, është mbajtur një marsh protestues, kundër arrestimit të ish kryeministrit të Kosovës, gjeneralit Ramush.

Ramush Haradinaj - LAJME36

Ne Dosja AL do te gjeni lajme me te fundit rreth ' dorehiqet ramush haradinaj '. Cdo aktivitet nga ' dorehiqet ramush haradinaj ' publikohet i pari dhe ne kohe reale Lajme Ultimatumi i Ramush Haradinajt. Autori: Gazeta inFokus 21:25 | 23 October 2020 . Kryetari i AAK-së shpreson në një marrëveshje për pozitën e presidentit, në të kundërtën vendi shkon në zgjedhje. Partia e tij në gusht të këtij viti shpalli kandidaturën e kreut të saj, Ramush Haradinajt për president.. Haradinaj deklarohet pas takimit me Mustafën. Dy të vdekur dhe 169 raste të reja me Covid-19. Isa Mustafa në takim me Ramush Haradinajn. BE prioritet dhe synim strategjik për Kosovën. Zaev pret Hotin. Të gjitha Lajme Bota/Rajoni Lajme nacionale Lajme vendore. Lajme vendore; Lajme nacionale; Lajme Bota/Rajoni; SPORT. Anila Denaj: Kërkesa e Ligës për Ligjin e Sponsorizimit janë jo.

Ramush Haradinaj, i pafajshëm - Vizion Plus - News - Lajme

Lajmet e Fundit. 1 hour ago Haxhi Avdyli kërkon arrestimin e Ramush dhe Nasim Haradinajt 2 hours ago Barnat dhe ushqimi ndikojnë në analizat e gjakut 2 hours ago Vitamina C + zink në formulim liposomal, kombinim i hatashëm për shëndetin e njeriut! 2 hours ago Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë 2 hours ago Chelsea 3-3 Southampton, notat e lojtarëve. Lajme Haxhi. Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, ai i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po mbajnë takim në zyrët e Grupit Parlamentar të LDK-së në Kuvend. Ky takim nuk ka qenë i paralajmëruar më herët ndërmjet partnerëve të koalicionit. Kujtojmë se dje ka pasur edhe një takim ndërmjet presidentit Thaçi, kryetarit të AAK-së, Ramush. Haradinaj kërkon postin e presidentit me çdo kusht, në të kundërtën vendi shkon në zgjedhje. Kryetari i AAK-së shpreson në një marrëveshje për pozitën e presidentit, në të kundërtën vendi shkon në zgjedhje. Partia e tij në gusht të këtij viti shpalli kandidaturën e kreut të saj, Ramush Haradinajt për president. Por. Para pak minutash ka nisur takimi në mes të partnerëve të koalicionit qeveritar, LDK-së, AAK dhe Nismës. Takimi në mes të Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt është duke u zhvilluar në hapësirat e Kuvendit të Kosovës, konkretisht në zyrat e grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Tema kryesore e këtij takimi është [

Haradinaj: Unë president ose largohem nga Qeveria - Lajmet

 1. istri i Kosovës, njëherit lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj qëndroi sot për ngushëllime në familjen Arifaj, e cila ditë më parë humbi dy djem të cilët u goditën nga treni në Gjermani
 2. Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas sulmit ndaj gazetarit Shkumbin Kajtazi që ndodhi mbrëmë në Mitrovicë. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj
 3. Ramush Haradinaj . schedule 13:07 - 12 Tetor, 2020. Pas rrëfimit të Anitës, Ramushi reagon për herë të parë mbi lajmet se e ka dhunuar. schedule 22:01 - 10 Tetor, 2020. Të shtëna me armë, plagoset nipi i Ramush Haradinajt. schedule 13:42 - 8 Tetor, 2020 E rrahu dhe e bëri për spital: Mjekët nuk flasin për çiftin Haradinaj. Si qendron e vërteta? schedule 15:08 - 7 Tetor.
 4. istër i Kosovës sepse Gjykata e Hagës do ta marrë në pyetje sërish për krimet e luftës së Kosovës. Haradinaj e bëri publik vendi
 5. istrat? - kjo është përgjigje epike e tij. Prej kur Haradinaj nuk komunikon me krye
 6. istri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar për Gazetën Express se pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve dhe pas konstituimit të Kuvendit, ai do ta dorëzojë mandatin në Kuvend. Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i ka thënë sot Gazetës se ai nuk do të jetë deputet në [

Thaçi - kryetar, Haradinaj - kryeministër - Lajme

Lajme Ramush Haradinaj vetëm 3 mijë vota më shumë se Glauk Konjufca. November 7, 2019. 0 Less than a minute. Ndonëse ishte bartës i listës së koalicionit AAK-PSD në zgjedhjet e 6 tetorit, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është lideri që ka marrë më së paku vota në krahasim me Albin Kurtin, Vjosa Osmanin dhe Kadri Veselin. Këta të fundit kanë arritur të marrim mbi. ditëlindjen feston Haradinaj kaq lajme nga vipat shqiptare lajme vip shqip lajme vip shqiptar lajme vip te fundit lajme vipash lajme vipat mbush Ramush showbizi shqiptar instagram showbizi shqiptar sot showbizi shqiptar xing sot vite. Aktualitet Aktakuza abortoi procesin e paqes/ Rama në Prishtinë, tërheq padinë ndaj Ramush Haradinajt. 30 Qershor, 2020 ABC 24 ALBANIA Lini një. 27 marsi 1999 ishte ndër ditët më të përgjakshme të Luftës Çlirimtare. Aparatura gjenocidale serbe e mobilizuar në çdo cep të Kosovës, vazhdoi me vendosmëri zbatimin e planit afatgjatë për shfarosjen e shqiptarëve. Kujtojmë sot me përulje martirizimin e civilëve të pambrojtur në Krushë të Vogël, Obiliq, Fushë Kosovë dhe Dardani të Pejës. Sot, 21 [ Ramush Haradinaj - 49 vjeçar, një nga komandantët kryesor të ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në dhjetor të vitit 2004 ishte zgjedhur kryeministër në koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës që atëbotë drejtohej nga ish presidenti Ibrahim Rugova. Ai qëndroi në post vetëm për 100 ditë meqë u detyrua të përballet me akuzat për krime lufte në Gjykatën. Ramush Haradinaj i lirë E Enjte 12 Janar 2017, 12:48 TiranaPost Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas lirimit të kusht nga autoritetet franceze, ndërsa u arrestua në bazë të një urdhër-arresti ndërkombëtar të lëshuar nga serbia për krime lufte

Pesë dëshmitarë intervistohen për rrahjen e punëtorit nga

 1. istrit të Kosovës. Ish-komandant i lartë i ish-UÇK-së dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka udhëhequr me Qeverinë e Kosovës tre muaj, në kohën kur kishte lidhur koalicionin me kryetarin e LDK-së dhe liderin shumëvjeçar të Kosovës, presidentin Ibrahim Rugova
 2. e maskrës së Reçakut nga Vuçiç . 05/12/2019. Lajme. Haradinaj falënderon qytetarët që strehuan të prekurit nga tërmeti. 05/12/2019. Krye
 3. istri Ramush Haradinaj sfidon me pompa kadetët e FSK'së. GazetaExpress · 2369 Shikime. 26 Aug 2019.

Kërkohet arrestimi i Ramush Haradinaj - Albeu

 1. Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas arrestimit të kreut të veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucatit. Haradinaj thotë se publikimi i dosjeve ka qenë i gabuar dhe do të dëmtoj shumë Kosovën. Ai thotë se nuk kemi qenë e as nuk jemi në anën e kundër të drejtësië
 2. in Lajme 7 Qershor, 2020 Komentet te Apel publik Ramush Haradinajt Janë të Mbyllura 119 Views. NGA GANI QARRI 7 QERSHOR 2020 NË ORA: Ramush Haradinaj . Ramush largohu nga koalicioni me Listën sra, e cila po shihet hapur se do
 3. Ballina Etiketimet Ramush Haradinaj. Etiketim: Ramush Haradinaj. LAJME.
 4. istri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar si hap të madh marrëveshjen e Kosovës në Washington, përcjellë Bota sot. Ai ka përshëndetur edhe njohjen e Izraelit për Kosovën, teksa ka thënë se pret përkushti

Ramush Haradinaj refuzon takimin me kryeministrin Edi Rama, ja arsyeja E Hënë 29 Qershor 2020, 22:42 Gazeta Shqip Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka refuzuar takimin me kryeministrin Edi Rama, i cili ndodhet për një vizitë në Prishtinë LAJME - RAMUSH HARADINAJ EDI RAMA KOSOVE TAKSA LIBERALIZIMI VIZAVE ALEKSANDER VUCIC. Komplot për ndarjen e Kosovës? Rama ashpërson tonet, i referohet Haradinaj si budalla dhe gënjeshtar . 08/05/2019 - 19:03. Haradinaj: Mogherini ideoi ndarjen e Kosovës. 08/05/2019 - 16:45. Haradinaj: SHBA-ja dhe BE-ja gabojnë kur e ndërlidhin taksën me dialogun. 08/05/2019 - 14:26. Haradinaj: Do të. ramush-haradinaj. U gjetën 10 lajme: 12 Janar 2020. Ballina. Zgjedhjet në AAK - Haradinaj jep dorëheqje nga kryetari, thotë se ka shumë kundërkandidatë . #Aak #Ramush Haradinaj. 11 Janar 2020. Kosovë. Haradinaj porosi Kurtit: Kosova po rrezikohet, thirri ndërgjegjes - bëje qeverinë ose lësho rrugë. #Albin Kurti #Ramush Haradinaj. 05 Janar 2020. Kosovë. Haradinaj: Dy vjet. 'Çmendet' Kimete Berisha, ia përmend zogun Ramush Haradinajt October 11th, 9:28am October 11th, 9:28am admin. Lajme. Publicistja e njohur Kimete Berisha, e cila është mjaft aktive në rrjetet sociale, ka bërë një postim për Kryeminsitërin e ri Ramush Haradinajn, duke duke iu referuar zhvillimeve të fundit politike në Kosovë dhe moslargimin e ministrit serb Rikallo nga Qeveria e.

Video: Ramush Haradinaj dorëhiqet si kryetar i AAK-së - Syri

Lajme nga ulqini; Ramush Haradinaj mbërrin në Kosovë - Video. November 29, 2012 | Rajoni / Region. Haradinaj kthehet sot, ta presim të gjithë fitimtarin. Këshilli Organizues për pritjen e Kryetarit të AAK-së dhe ish-Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, njofton se Haradinaj pritet të arrijë në Aeroportin e Prishtinës në ora 17:00 me një fluturim të veçantë nga. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se Ramush Haradinaj duhet të jetë president i vendit. Ai thotë se zgjedhja e presidentit është e pashmangshme, dhe se mund të kemi zgjedhje për president në tetor e më së largu në mars të vitit 2021. Ai tha se nuk do të ketë më president me zarfë, [ Fjalë Kyce: anita haradinaj lsi monika kryemadhi pushimet ne jale ramush haradinaj. Për t'u bërë pjesë e grupit ARGJIRO mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet menjëherë. Related Posts. Lajme. Meta do më shumë Margaritën se Monikën, por çfarë thotë Kryemadhi. 17/10/2020. Lajme. Monika Kryemadhi: Partitë politike e njerëzit ndryshojnë, dhe unë u.

Ramush Haradinaj. Lajme - 2 muaj më par ë. Numri i madh i të infektuarve me koronavirus mbyll dyert e BE-së për kosovarët. 0 shares. Lajme - 3 vite më parë. Gjashtë universitetet që i hapi Thaçi po planifikon t'i mbyllë Haradinaj. Lajme - 3 muaj më parë. Kurti i shkon Shpend Ahmetin në Komunë, ja si përshendeten. 0 shares. Lajme - 2 vite më parë. Intervista e vitit 1994. Kërkesa e Ramush Haradinajt për ndërkombëtarët, pas aksionit në zyret e OVL UÇK-së Botapress 25 Shtator - Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka theksuar se publikimi i dosjeve të Gjykatës Speciale ka qenë i gabuar dhe do ta dëmtojë më shumë shtetin tonë dhe të akuzuarit Të ftuar: Ramush Haradinaj - Kryeministri i Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha mbrëmjen e së mërkurës në Tv Klan se është edhe do të mbetet kundër çdo marrëveshje me Serbinë që do të vinte nëpërmjet ndryshimit të kufijve Anita: Është e turpshme të prodhohen lajme kaq të ulta 7 Tetor, 2020. Pas lajmeve të mbrëmshme se kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka sulmuar gruan e tij, Anita Haradinaj, kjo e Hoti i përgjigjet Haradinajt: Flasim kur të vijë koha. 24 Shtator, 2020. Kryeministri Avdullah Hoti i është përgjigjur edhe një herë kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, që tha se kjo.

archive Ramush Haradinaj. Lajme. Nasim Haradinaj 'sulmon' kushërininë e tij Ramushin: Gabimin më të madh që e ka bë është taksa. 3 muaj më parë 3 muaj më parë. Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj në Interaktiv të KTV-së ka thënë që taksa ishte... Lajme. Haradinaj paralajmëron zgjedhje. 3 muaj më parë. Lajmet e fundit Ja parashikimi i motit për javën që vjen? Qentë endacakë bëjnë 'roje' në lagjen Emshir të Prishtinës, qytetari paralajmëron për më të keqen; Valbona R. Hadri: Poezia ime e ditës së 8-të në Maratonën Ndërkombëtare të Poezisë ; Qyteti i Lipjanit pa rrymë e pa ujë që nga mëngjesi, ky është shkaku Zemaj: Mbyllja opsion i fundit, s'lejohen tubimet Dita e Holokaustit, Haradinaj vendos lule tek Obelisku i Hebrenjve në Prishtinë. Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me kabinetin qeveritar, kanë bërë sot homazhe te pllaka përkujtimore për Hebrenjtë, në shënim të Ditës Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit Lajme 1 muaj më par Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur edhe për aferën 'Pronto' Ai i pyetur se si do të vepronte nëse ndonjë zyrtar i partisë së tij del të jetë pjesë e këtyre përgjimeve, Haradinaj tha se gjithkush mban përgjegjësi për veprimet e veta. Por u shpreh i bindur se në këto përgjime nuk ka deputetë të subjektit të tij. S'ka reagim, gjithkush.

Ramush Haradinaj është i martuar me spikeren e lajmeve te RTK-së Anita Haradinaj , ata kanë tre fëmijë të vegjël dy djem Gjini dhe Trimi dhe një vajzë Hana. Haradinaj ka pesë vëllezër, Dy prej tyre, Luani e Shkelzeni, u vranë si oficerë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjatë luftes me forcat serbe të sigurimit. Daut Haradinaj, vëllai i tij shërbeu tre vjet burg në. Ramush Haradinaj është Kosova - Kosova e lirë, Kosova e pavarur, Kosova europiane Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, reagoi pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj. Basha deklaroi se dorëheqja e Haradinajt është akti i një njeriu që vë atdheun mbi gjithçka BDI demanton lajmet për formimin e qeverisë KRRE nesër do t'i caktojë çmimet e Facebook Twitter Instagram Pinterest Google Youtube Rss. Ballina; Lajme. Maqedoni; Rajon; Botë; Kronika e Zeze; Sport; Emisione; Shendetësi; Showbizi. Auto Tach; Gatojca; Horoskopi; Kuriozitetet; Çmimore - 2019/2020; Search for: Search. Primary Menu. Search for: Search. Home. Tag : ramush haradinaj.

Lajme; Lajmee; Kërkesa e Ramush Haradinajt për ndërkombëtarët, pas aksionit në zyret e OVL UÇK-së . Nga. admin - 25/09/2020. Shpërndaje në Facebook. Tweet në Twitter. Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në OVL-UÇK, ku para pak minutash është arrestuar kreu i kësaj organizate, Hysni Gucati. Haradinaj ka përsëritur edhe një herë si sipas tij. Në një reportazh të realizuar nga televizioni zviceran SRF në korrik të vitit 1999 për çlirimin e Kosovës, protagonist kryesor i reportazhit është ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj së bashku me ish-komandantin e Koshares, Rrustem Berisha. Ramush Haradinaj, ishte komandant për Zonën e Dukagjinit, dhe ai shihet në video duke iu drejtuar në një fjalim [

Ramush Haradinaj president i ri i Kosovës, arrihet marrëveshja? Lajme. sf sf. October 19, 2020. PDK-ja është pajtuar që t'i jap votat për Ramush Haradinajn si president i ri i vendit. Kështu kanë thënë burime të gazetës Bota sot, ku të njëjtat kanë treguar se AAK-ja do të tërhiqet nga qeveria. PDK-ja do t'i marrë disa ministri, duke përfshirë të gjitha. Zëvëndësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Halil Matoshi ka paralajmëruar ardhjen e Ramush Haradinajt president të vendit. Me një status në Facebook, Matoshi ka publikuar një foto të Erion Veliajt dhe Ramush Haradinajt, duke e quajtu

Meliza Haradinaj prezanton familjen - Indeksonline

Dy persona janë plagosur mbrëmjen e kaluar në Pejë afër fakultetit të Biznesit, ndërsa i dyshuari ende është në arrati. Njëri nga të plagosur mësohet se është familjar i kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt. Portali KALLXO.com raporton se i plagosuri Ahmetxhekaj është nip i familjes Haradinaj. Apo ndryshe, i plagosuri është nipi i Hilmi Haradinajt, [ Mëngjesin e së enjtes janë takuar presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Për këtë takim, të cilin e ka konfirmuar fillimisht zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyqi, ka folur edhe deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe kryetar i AAK-së [

Vjosa Dobruna emërohet ambasadore në Hagë - Epoka e Re
 • Am nähesten englisch.
 • Aa 12 cqb.
 • Signalwörter deutsch beispiele.
 • Im frühtau zu berge youtube.
 • Final fantasy 15 umbra funktion.
 • 3d secure passwort visa.
 • Singletreff pfalz.
 • Lunapark chur öffnungszeiten.
 • Personal trainer berlin mitte.
 • Hokkaido pumpkin soup.
 • Comparis haus kaufen.
 • Www.adler wiegele.at feldkirchen in kärnten.
 • Vodafone selbständige rabatt formular.
 • Wörter in silben zerlegen übungen.
 • Schweizer bob spielzeug.
 • Free album download mp3.
 • Brücke von arnheim.
 • Buddhistisches armband bedeutung.
 • Abstimmen duden.
 • Handy auf tv streamen wlan.
 • Der zauberer von oz film deutsch.
 • Let 410 ng price.
 • Manolo and the book of life.
 • Schrauben herstellerkennzeichen.
 • Kalliope sternbild.
 • Elitepartner preisvorteil.
 • Bahn online ticket gültigkeit.
 • Panamakanal baukosten.
 • Rauchen in thailand 2018.
 • Blue roses meaning.
 • Bsa a10 golden flash kaufen.
 • Askari fliegenruten set.
 • Warschauer pakt auflösung.
 • Westinghouse deckenventilator led.
 • Schlaganfall mrt ohne kontrastmittel.
 • Schräglagen messgerät motorrad.
 • Frauennetzwerk wien.
 • Typisch spanisch klischees.
 • Beate tot.
 • Batschkapp frankfurt anfahrt öffentliche verkehrsmittel.
 • Hydrogen drumcomputer.